Aktywnie w przyszłość - projekt na lata 2011-2012
NewsyEFS
Nasze gimnazjum bierze udział w projekcie "Aktywnie w przyszłość", którego budżet zamyka się w kwocie blisko 11 milionów złotych. Obejmie 18 gimnazjów z siedmiu gmin, a wsparciem zostanie objętych ponad 3 tysiące uczniów. W ramach projektu realizowane będą indywidualne zajęcia z uczniami mającymi trudności w nauce, a także pozalekcyjne warsztaty grupowe dla uczniów uzdolnionych i kółka zainteresowań.

Oprócz kółek zainteresowań z zakresu: przyrody, matematyki, języka polskiego, informatyki, języków obcych, teatru i ortografii (łącznie 288 kół zainteresowań), uczniowie będą mogli liczyć na konsultacje z doradcą zawodowym.

Ponadto, każde gimnazjum objęte programem wzbogaci się o tablice interaktywne, rzutniki, sale komputerowe, radiomagnetofony, pracownie językowe, kamery cyfrowe i oprogramowanie do komputerów.

W tym projekcie będzie to: 18 tablic interaktywnych, 18 sal komputerowych (każda z 15. stanowiskami), 36 sztuk radiomagnetofonów, 18 pracowni językowych (po 12 stanowisk w każdej), 18 sztuk kamer cyfrowych i oprogramowanie do komputerów.

W projekcie wezmą udział gminy: Nawojowa - 1 gimnazjum, Rytro - 1 gimnazjum, Kamionka Wielka - 2 gimnazja, Krynica-Zdrój - 2 gimnazja, Łososina Dolna - 2 gimnazja, Łącko - 3 gimnazja, Chełmiec - 7 gimnazjów.

112_laczy_nas_16
112 łączy nas 2010