Pożegnanie Roberta 7.07.2010

„Słowa pożegnania płynące z naszych serc…”

Dziś, w ten wyjątkowo smutny dzień, w imieniu wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników Gimnazjum w Rytrze przyszło mi pożegnać Ciebie Robercie. Pożegnać na zawsze!

Trudno odnaleźć słowa, które mogą oddać żal i smutek, jaki wszyscy czujemy po Twoim odejściu. Ktoś kiedyś powiedział, że potrzeba tylko jednej minuty żeby kogoś zauważyć, jednej godziny żeby go ocenić, jednego dnia żeby polubić,  a całego życia by zapomnieć. Robercie to mogę Ci obiecać, że w naszych sercach pamięć o Tobie pozostanie.

Pierwszego września niejedno serce będzie poszukiwać Cię na szkolnych korytarzach, w szkolnych ławkach w naszej klasie -  wśród nas !

Nie zobaczymy Cię już roześmianego, zostaną tylko wspomnienia. Jednak wiemy że, jeżeli one zostaną to i Ty wciąż będziesz z nami.

Wszyscy tu zgromadzeni wierzymy, że gdzieś tam po śmierci się spotkamy… że to pożegnanie jest ostateczne tylko tu… na ziemi. Przyjdzie jednak czas radosnego powitania, nadejdzie taki dzień. Teraz jednak uczmy się dobrze żyć każdego dnia, każdej chwili. My młodzi musimy nauczyć się doceniać teraźniejszość. Żadna minuta nie powtórzy się dwa razy, żadna chwila, żaden dzień. Robercie Ty nas tego nauczyłeś - swoim życiem i tragiczną śmiercią.

Trudno pogodzić się nam z Twoim odejściem. Stoimy tutaj, na miejscu Twojego wiecznego spoczynku i każdy pyta dlaczego? Dlaczego tak musiało się stać? I być może nigdy nie odpowiemy sobie na pytanie. W sercach żyje jednak nadzieja. Nadzieja, że już teraz … nie brak Ci niczego. Pan  pozwala Ci leżeć na zielonych Pastwiskach. Zaprowadził Cię nad wody, gdzie możesz odpocząć, przyjął Twoją Duszę. A dobroć i łaska poszły w ślad za Tobą i zamieszkałeś w domu Pańskim po najdłuższe czasy!

Spoczywaj w pokoju przyjacielu!

Robert Pawlik Gimnazjum Rytro

Wspomnienia...