Zbiórka zużytych baterii
NewsyZbiórka bateriiUwaga! Zbieramy zużyte baterie.

W naszej szkole trwa zbiórka zużytych i przeterminowanych baterii. Dlaczego nie należy wyrzucać zużytych baterii do śmieci? Ponieważ ze względu na skład chemiczny należą one do odpadów niebezpiecznych stanowiąc zagrożenie dla życia, zdrowia ludzi oraz zwierząt i całego środowiska.

W skład baterii wchodzą bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego związki rtęci Hg, kadmu Cd i ołowiu Pb, które zaliczane są do tzw. metali śmierci. Są one powodem wielu groźnych chorób u człowieka, w tym chorób nowotworowych.

Zbiórka zużytych baterii ma na celu ich unieszkodliwienie. Proces ten polega na poddaniu odpadów niebezpiecznych procesom przekształcenia biologicznego, fizycznego lub chemicznego w celu doprowadzenia ich do stanu, który nie stwarza zagrożenia dla środowiska, w tym dla zdrowia lub życia ludzi.

Od dziś żadna zużyta bateria nie powinna trafić do twojego kosza na śmieci . Zadbaj o swoje zdrowie!

Zużyte baterie przynosimy do sali 22 do p. Janiny Konstanty.

W marcu 2008 oddaliśmy do firmy Reba 50 kg baterii i otrzymaliśmy 50 pkt., które zamieniliśmy na nagrody: piłkę siatkową i multimedialny atlas środowiska Polski.
Zbiórka baterii trwa cały czas.

W roku szkolnym 2007/2008 najwięcej baterii zebrali: Kulig Natalia 2c (250), Tomasiak Ola 1b (123), Kowalczyk Michał 1a (119), Brzeska Ola 1b (103), Kaptur Karina 2c (91), Bałuszyńska Ewa 2a (90), Izworska Monika 1b (80), Kłodnicka Ola 1b (78), Tomasiak Katarzyna 2b (75), Klag Marcin 1b (67).

Oddaliśmy do firmy Reba 25 kg baterii i mamy 25pkt., które będziemy mogli zamienić na pomoce naukowe. Nie wyrzucaj zużytych baterii, przynieś je do szkoły!

Recyklingiem zużytych baterii zajmuje się firma Reba , z którą nawiązaliśmy współpracę .

Sortowanie baterii

Wysypisko zużytych baterii

Więcej informacji znajdziesz tutaj: http://zbierajmybaterie.pl/
glosowanie2015_03