Klub wolontariatu 2012 - nagroda

Gala Wolontariatu 2012

„Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia”

A. Einstein

„Obraz człowieczeństwa malowany barwami wolontariatu…”

W naszym gimnazjum prężnie działa od kilku lat Klub Wolontariatu pod patronatem Stowarzyszenia Sursum Corda w Nowym Sączu.  Wolontariusze należący do klubu pracują społecznie w różnych instytucjach na terenie gminy Rytro, wspierając jego mieszkańców zarówno młodszych jak i starszych. Od wielu lat działania wolontariatu były doceniane i wyróżniane. Tym razem doceniona została również praca kogoś, kto wykazał największą inicjatywę, dzięki komu powstał klub i działa już od kilku „dobrych” lat….

W Krakowie, 17 listopada odbyła się Gala „Barwy wolontariatu 2012”. Celem  organizatorów jest nie tylko popularyzowanie idei wolontariatu, ale również nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy.

Podczas Gali wyróżniono i doceniono pracę osób, które zostały wyłonione w drodze konkursu. Osoby biorące udział w konkursie działają w różnorodnych środowiskach oraz instytucjach. Niektórzy pracują z dziećmi nieuleczalnie chorymi, niepełnosprawnymi, inni pomagają w organizacji imprez okolicznościowych, odwiedzają pacjentów w szpitalach, udzielają darmowych porad prawnych. Obszary działań wolontariuszy są niezliczone, czas ich pracy niezmierzony a działania bezcenne!

Wśród wielu osób z całego województwa małopolskiego zgłoszonych do konkursu wyróżnienie  zdobyła koordynatorka klubu wolontariatu w Rytrze mgr Maria Izworska. Doceniony został jej wkład w pracę z młodzieżą, szerzenie wartości, które niesie ze sobą wolontariat oraz czas poświecony bezinteresownym działaniom na rzecz innych ludzi.

Bardzo ucieszył nas wynik obrad Kapituły! Pani Maria Izworska odebrała dyplom uznania oraz nagrodę w obecności  wielu  znamienitych gości. Został przedstawiony jej dorobek i efekty pracy jako koordynatora Klubu Wolontariatu.

W tym dniu zostali wyróżnieni najlepsi z najlepszych, tym bardziej  cieszymy się, że wśród nich znalazła się pani Maria! Gratulujemy dopingując w dalszych działaniach.

Gratulujemy również wszystkim nagrodzonym, dzięki, którym na niejednej twarzy pojawił się uśmiech a świat przemalował się na jaśniejsze i cieplejsze barwy- barwy  prawdziwego wolontariatu!

Dyplom wolontariat Maria Izworska Gimnazjum Rytro 2012

Średnie wyniki w gminach