Egzamin gimnazjalny według nowych zasad 2011/2012
NewsyMinisterstwo Edukacji Narodowej MEN
Rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem spokojnej kontynuacji zmian związanych z wejściem w życie nowej podstawy programowej. Dopiero w roku szkolnym 2011/2012 według nowych zasad zostanie przeprowadzony egzamin gimnazjalny - zapowiedziała 26 sierpnia 2010 r. minister edukacji narodowej Katarzyna Hall, podczas konferencji zorganizowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Podczas konferencji nie tylko podsumowane zostały wyniki tegorocznego sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, egzaminu w gimnazjach oraz matury, ze szczególnym uwzględnieniem egzaminu z matematyki.

Minister Katarzyna Hall przedstawiła też najważniejsze zmiany w egzaminie gimnazjalnym od roku szkolnego 2011/2012 w związku z nową podstawą programową kształcenia ogólnego.

Egzamin będzie się wprawdzie składał z takich samych części jak dotychczas, czyli z części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i z zakresu języka obcego nowożytnego, ale każda z części egzaminu będzie miała inną strukturę. Egzamin humanistyczny zostanie podzielony na zadania z zakresu języka polskiego i z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a egzamin matematyczno - przyrodniczy na część matematyczną i z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Język obcy uczniowie będą natomiast zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Krzysztof Konarzewski, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zaprezentował na konferencji nowy informator gimnazjalny. Zawiera on w szczególności przykładowe pytania i zadania wraz z rozwiązanymi, jakie mogą wystąpić na egzaminach.

Dodatkowe wskaźniki na egzaminie mają pomóc uczniom w poznaniu ich szczegółowych umiejętności - podkreślił dyrektor Konarzewski.

Szczegółowe informacje dotyczące podsumowania sprawdzianu w szkole podstawowej oraz egzaminów w gimnazjalnych i matury, a także nowy informator gimnazjalny można znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl

Źródło: MEN

wolontariat2007_18