Nawigacja
Gimnazjum
  Strona główna
  Godziny zajęć
  Dyrekcja
  Patron
  Galeria
  Terminy zebrań
  Dokumenty szkolne
  Konkursy przedmiotowe
  Kalendarz 2017/18
  Testy gimnazjalne
  Dla rodziców
  Wolontariat
  Wyróżnienia
  Pliki
  Kontakt

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Egzamin gimnazjalny według nowych zasad 2011/2012
NewsyMinisterstwo Edukacji Narodowej MEN
Rozpoczynający się rok szkolny będzie rokiem spokojnej kontynuacji zmian związanych z wejściem w życie nowej podstawy programowej. Dopiero w roku szkolnym 2011/2012 według nowych zasad zostanie przeprowadzony egzamin gimnazjalny - zapowiedziała 26 sierpnia 2010 r. minister edukacji narodowej Katarzyna Hall, podczas konferencji zorganizowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Podczas konferencji nie tylko podsumowane zostały wyniki tegorocznego sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej, egzaminu w gimnazjach oraz matury, ze szczególnym uwzględnieniem egzaminu z matematyki.

Minister Katarzyna Hall przedstawiła też najważniejsze zmiany w egzaminie gimnazjalnym od roku szkolnego 2011/2012 w związku z nową podstawą programową kształcenia ogólnego.

Egzamin będzie się wprawdzie składał z takich samych części jak dotychczas, czyli z części humanistycznej, matematyczno - przyrodniczej i z zakresu języka obcego nowożytnego, ale każda z części egzaminu będzie miała inną strukturę. Egzamin humanistyczny zostanie podzielony na zadania z zakresu języka polskiego i z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, a egzamin matematyczno - przyrodniczy na część matematyczną i z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Język obcy uczniowie będą natomiast zdawać na poziomie podstawowym lub rozszerzonym.

Krzysztof Konarzewski, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, zaprezentował na konferencji nowy informator gimnazjalny. Zawiera on w szczególności przykładowe pytania i zadania wraz z rozwiązanymi, jakie mogą wystąpić na egzaminach.

Dodatkowe wskaźniki na egzaminie mają pomóc uczniom w poznaniu ich szczegółowych umiejętności - podkreślił dyrektor Konarzewski.

 

Szczegółowe informacje dotyczące podsumowania sprawdzianu w szkole podstawowej oraz egzaminów w gimnazjalnych i matury, a także nowy informator gimnazjalny można znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej www.cke.edu.pl

 

Źródło: MEN 


Informacje
Gimnazjum Rytro
Terminy spotkań z rodzicami Gimnazjum Rytro 2013/2014 Terminy spotkań z rodzicami
Zdjęcie dnia
patron2017_01
patron2017_01
Święto patrona 2017
Najlepsze zdjęcie
bieg_gim2016_16
bieg_gim2016_16
Bieg gimnazjalisty 2016
Z życia szkoły
zavattarello2011_138
zavattarello2011_138
Zavattarello 2011
Promocja
Szkoła Podstawowa im. Stefana Pawlika w Rytrze
Gmina Rytro
Uczniowski Klub Sportowy RYTER
LKS Poprad Rytro
Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!
6-latku witaj w szkole!
Sądecka Telewizja Internetowa
Telewizja sądecka : Sądeckie TV : Starostwo : Wydarzenia : Panorama : Nowy Sącz
Unikalne IP
Odwiedziło nas 337327 różnych IP


Gimnazjum RYTRO © 2006

10486951 Unikalnych wizyt