Zbiórka zużytych baterii 2009
NewsyZbiórka zużytych bateriiW naszej szkole podobnie jak w latach ubiegłych trwa zbiórka zużytych i przeterminowanych baterii. Dlaczego nie należy wyrzucać zużytych baterii do śmieci? Ponieważ ze względu na skład chemiczny należą one do odpadów niebezpiecznych stanowiąc zagrożenie dla życia, zdrowia ludzi oraz zwierząt i całego środowiska.

W skład baterii wchodzą bardzo szkodliwe dla środowiska naturalnego związki rtęci Hg, kadmu Cd i ołowiu Pb, które zaliczane są do tzw. metali śmierci. Są one powodem wielu groźnych chorób u człowieka, w tym chorób nowotworowych.

Zbiórka zużytych baterii ma na celu ich unieszkodliwienie. Proces ten polega na poddaniu odpadów niebezpiecznych procesom przekształcenia biologicznego, fizycznego lub chemicznego w celu doprowadzenia ich do stanu, który nie stwarza zagrożenia dla środowiska, w tym dla zdrowia lub życia ludzi.

Od dziś żadna zużyta bateria nie powinna trafić do twojego kosza na śmieci . Zadbaj o swoje zdrowie!

Zbiórką zużytych baterii zajmuje się pani Janina Konstanty.

W roku szkolnym 2008/2009 najwięcej baterii zebrali i przynieśli do szkoły uczniowie:

Malarz Krzysztof 1a (201), Kulig Tomasz 3b (161), Soboń Dorota 2b (130), Padula Iwona 2b (118), Pociecha Bartłomiej 3b (113), Kłodnicka Aleksandra 2b (114), Tokarczyk Patryk 2a (108), Bołoz Filip 1a (106), Wróbel Karol 2a (97), Sadowski Grzegorz 3a (82), Grucela Przemysław 3b (82), Klóska Waldemar 3b (78), Klag Marcin 2b (70).

Za każdy kilogram baterii otrzymujemy 1 punkt. Punkty będziemy mogli wymienić na nagrody.

Dziękuję wszystkim za aktywny udział w zbiórce zużytych baterii. Cenna jest każda przyniesiona bateria, która za pośrednictwem firmy REBA ulega utylizacji i nie zagraża środowisku.

Zbiórka zużytych baterii trwa cały czas.

Janina Konstanty - opiekun LOP

Zużyte baterie