List Dyrektora CKE do Gimnazjalistów 2008
Centralna Komisja Egzaminacyjna egzamin gimnazjalny

Warszawa, 21 kwietnia 2008 r.

Drodzy Gimnazjaliści,

22 i 23 kwietnia 2008 roku przystąpicie do ogólnopolskiego egzaminu gimnazjalnego.
Jest on podsumowaniem Waszej nauki w gimnazjum i sprawdzianem opanowania wiadomości i umiejętności określonych w standardach wymagań egzaminacyjnych z zakresu przedmiotów humanistycznych i z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Uzyskane przez Was wyniki, mimo że nie mają wpływu na promocję, będą decydować, czy znajdziecie się na liście uczniów wybranej przez siebie szkoły i będziecie mogli realizować swoje plany i marzenia.

To są bardzo ważne dni w Waszym życiu z tego jeszcze powodu, że w tych dniach każdy z Was staje się reprezentantem Swojej szkoły.

Wasza postawa w trakcie egzaminu oraz uzyskane wyniki pokażą, jak skuteczny okazał się trud tych, którzy wprowadzali Was w świat wiedzy, kształcili umiejętności jej wykorzystywania, wdrażali do samodzielności, pomagali w podejmowaniu decyzji dotyczących dalszej edukacji i przygotowywali do aktywnego udziału w życiu społecznym. Dziś Wasz sukces będzie również sukcesem Waszych szkół.

Wyniki egzaminu poznacie 12 czerwca. W tym dniu okręgowe komisje egzaminacyjne prześlą do wszystkich szkół informacje o liczbie punktów, które każdy z Was uzyskał za cały test (obie jego części) i za poszczególne obszary standardów wymagań egzaminacyjnych.

W tym samym czasie umieścimy na naszej stronie internetowej (www.cke.edu.pl) materiały, które pomogą Wam te wyniki „przełożyć"na osiągnięcia i porównać z osiągnięciami Waszych rówieśników w całym kraju. Takie same materiały znajdziecie też na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych.

W dniu każdej części egzaminu opublikujemy zadania, które rozwiązywaliście.
Mają one układ inny niż w arkuszu egzaminacyjnym. Przy każdym zadaniu określiliśmy, jaką umiejętność ono sprawdza. Ponadto zaznaczyliśmy poprawne rozwiązania albo podaliśmy przykłady prac ocenionych na maksymalną liczbę punktów.

Zachęcam Was do uważnej lektury tego materiału – najlepiej wspólnie z rodzicami lub z opiekunami.

Życzę Wam mądrych przemyśleń i jak najlepszych wyników.

Dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej
sportowcy2017_01